• INFORMATORY O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024, w tym przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami, są dostępnę w informatorach o egzaminie ósmoklasisty oraz aneksach do tych informatorów, opublikowanych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

MATERIAŁY DODATKOWE

Na stronie internetowej CKE w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty dostępne są również:

• przykładowe arkusze egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami,
        • arkusze egzaminu próbnego wraz z rozwiązaniami,
        • zestawy ćwiczeniowe (8) umożliwiające powtórzenie materiału z języka polskiego, matematyki i języków obcych,
        • arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach 2019–2023 wraz z zasadami oceniania rozwiązań zadań.

FILMY O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY

Poniżej zamieszczamy link do strony z filmami przygotowanymi przez CKE, dotyczącymi egzaminu ósmoklasisty.

ZASADY PRZEPROWADZENIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Przebieg egzaminu każdego dnia:

• losowanie numeru stolika, przy którym uczeń będzie pracował,
        • sprawdzanie kompletności arkusza egzaminacyjnego,
        • kodowanie arkusza egzaminacyjnego,
        • rozpoczynanie pracy z arkuszem po zakończeniu czynności organizacyjnych i po otrzymaniu pozwolenia od przewodniczącego ZN,
        • zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi zgodnie z instrukcją zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym  ( z wyjątkiem uczniów uprawnionych do nieprzenoszenia odpowiedzi)
        • dodatkowy czas (5 minut) przeznaczony na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi;
        • oddawanie arkusza egzaminacyjnego po zakończeniu pracy,
        • zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali,
        • przybory i materiały które zdający mogą wnieść do sali egzaminacyjnej: długopis lub pióro z czarnym tuszem, na matematykę –  również linijkę ( rysunki –jeżeli trzeba je wykonać –zdający wykonują długopisem,  nie wykonuje się rysunków ołówkiem);
        •  konieczność samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu.
        • Uczeń może wnieść małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM?

Opublikowane przez CKE zalecenia dla ósmoklasistów znajdziesz tutaj.

Wszystkim uczniom życzymy POWODZENIA !!!