• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 4 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Święto organizowane było we współpracy z Wydawnictwem Karty Grabowskiego. Organizatorem obchodów była pani Magdalena Mierzejewska wraz z pomocnicami z klasy siódmej – Hanną Szablą, Amelią Szulc oraz Darią Mazurek. Dziewczęta pełniły rolę asystentek koordynatowa oraz egzaminatorów. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Asystentki podczas przerw przepytywały uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy popełnili błędy oddawały fant, który mógł być wykupiony podczas głównej części obchodów. Egzaminowani ze znajomości tabliczki mnożenia byli nauczyciele i rodzice, trzeba przyznać, że podołali zadaniu. Każdy z nich otrzymał certyfikat pomyślnie zdanego egzaminu i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.