• Światowy Dzień Praw Dziecka

• W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W wielu krajach w tym dniu dzieci podejmowały wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos o prawach dziecka był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

Nasz szkoła wspólnie z UNICEF świętowała ten ważny dzień. Wszędzie w koło było niebiesko - na znak jedności z organizacją UNICEF, a także dziećmi na całym świecie. Ten dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem, podczas, którego Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przybliżyli swoim koleżankom i kolegą Ideę Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, a także przybliżyli najistotniejsze wiadomości. Wspólnie obejrzeliśmy edukacyjny film (do którego obejrzenia serdecznie zachęcamy).

Następnie połączyliśmy swoje siły. Każda klasa wykonała swój łańcuch w niebieskich barwach, który złączyliśmy w jeden długi łańcuch. Był tak długi, że każdy uczeń naszej szkoły mógł się poczuć częścią naszej szkolnej społeczności- trzymając go na znak solidarności z dziećmi całego świata.

To nie był jednak koniec naszych działań!

Klasy młodsze, "przeniosły się" do kina. W sali z przyciemnionymi roletami, dużym ekranem, przy której Pani kasjerka kasowała bilety kinowe, a przy stoisku obok za "jeden uśmiech" można było nabyć popcorn dzieci oglądały filmy tematyczne (przygotowane przez UNICEF). Zaś starsi uczniowie za pośrednictwem strony www.kahoot.it sprawdzali swoja wiedzę dotyczącą Konwencji Praw Dziecka uczestnicząc w interaktywnym quizie.

Ten dzień był bardzo owocny, zarówno w nowe doświadczenia, wiedzę a także poczucie jedności.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu